top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMichał Zdyb

Przygotowanie informatycznej platformy medycznej daje prawo do skorzystania z IP Box


Wprowadzony z początkiem 2019 roku IP Box daje prawo do opodatkowania dochodów z komercjalizacji kwalifikowanego IP 5-o% stawką podatku dochodowego. Do kwalifikowanych IP zaliczamy: 

- patent;

- prawo ochronne na wzór użytkowy;

- prawo z rejestracji wzoru przemysłowego;

- dodatkowe prawo ochronne dla patentu na produkt leczniczy lub produkt ochrony roślin;

- prawo z rejestracji produktu leczniczego i produktu leczniczego weterynaryjnego dopuszczonego do obrotu oraz wyłączne prawo, o którym mowa w ustawie o ochronie prawnej odmian roślin;

- prawo z rejestracji topografii układu scalonego;

- autorskie prawo do programu komputerowego

- podlegające ochronie prawnej na podstawie przepisów odrębnych ustaw lub ratyfikowanych umów międzynarodowych, których stroną jest Rzeczpospolita Polska, oraz innych umów międzynarodowych, których stroną jest Unia Europejska, których przedmiot ochrony został wytworzony, rozwinięty lub ulepszony przez podatnika w ramach prowadzonej przez niego działalności badawczo-rozwojowej.


Podmiot, który przygotował medyczną platformę informatyczną łącząca pacjentów z lekarzami ma prawo do skorzystania z IP Box. Platforma ta umożliwia pacjentom wyszukiwanie lekarzy i dostępnych terminów wizyt i rejestrację na wizyty. Jej celem jest też integracja rozwiązań z telemedycyny oraz automatyzacja procesu zarządzania centrami medycznymi. W razie potrzeby umożliwia też opłacanie wizyt przez pacjentów, którzy nie mają wykupionego abonamentu. Powyższe stanowisko potwierdził Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji nr 0111-KDIB1-3.4010.427. 2018.1.BM.


11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page