top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMichał Zdyb

Przedłużenie do końca 2020 roku zwolnienia od stosowania niektórych przepisów o podatku u źródła

W Dzienniku Ustaw opublikowano 2 rozporządzenia Ministra Finansów w zakresie odroczenia do końca 2020 roku stosowania niektórych przepisów odnośnie poboru podatku u źródła. Tak rozporządzenie dotyczące CIT, jak i rozporządzenie dotyczące PIT stanowi kopię rozporządzenia obowiązującego do końca czerwca 2020 roku.


Warto wskazać, że po raz kolejny nie zostały odroczone przepisy w zakresie dochowania należytej staranności w podatku u źródła, której dochowanie jest warunkiem zastosowania zwolnienia z podatku u źródła. Nie został również odroczony obowiązek badania, czy odbiorca płatności jest rzeczywistym właścicielem należności (beneficial owner).


W celu spełnienia powyższych wymogów rekomendowane jest posiadania procedury należytej staranności w podatku u źródła oraz dokonywanie certyfikacji podatku u źródła każdej transakcji, która podlega podatkowi u źródła w Polsce. Jeżeli potrzebujecie Państwo więcej informacji w tym zakresie to zapraszamy do kontaktu z nami. Przygotowujemy, wdrażamy procedurę należytej staranności oraz przeprowadzamy certyfikację rozliczeń podatku u źródła.56 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page