top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMichał Zdyb

Organ podatkowy pisze do podatników w sprawie obowiązków w podatku u zródła (WHT)

Od 1 stycznia 2021 roku wszystkie zadania związane z poborem przez płatników WHT zostały przeniesione do Lubelskiego Urzędu Skarbowego w Lublinie.


Zgodnie z informacjami z rynku powyższy organ podatkowy rozsyła korespondencję do podmiotów dokonujących wypłat należności za granicę. W korespondencji ten organ wskazuje na koniecznośc dochowania należytej staranności przy weryfikowaniu przesłanek uprawniających do zastosowania zwolnienia lub preferencyjnej stawki podatku wynikającej z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.


Lubelski Urząd Skarbowy w Lublinie wskazuje w tym zakresie na konieczność sprawdzenia takich okoliczności jak status podatkowy, rezydencja podatkowa oraz prowadzenie rzeczywistej działalności gospodarczej.


Powyższe działania organu mogą stanowić zapowiedz wzmożenia działań kontrolnych w zakresie WHT, mimo że część przepisów dotyczących WHT znów została zawieszona do końca roku. Nowe regulacje odnośnie WHT są zapowiadane przez Ministerstwo Finansów w 3 kwartale i miałby obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku.


Jeżeli masz wątpliwości odnośnie rozliczeń WHT w swojej organizacji to czekamy na kontakt od Ciebie.67 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page